Długość krawata – jak wybrać tę odpowiednią?

Tweedowe, z jedwabiu, wełniane, z domieszką kaszmiru. Na rynku dostępne są różnego rodzaju krawaty. Są one z pewnością nieodłącznym elementem męskiej garderoby. Nadają całej stylizacji szyku, elegancji i klasy.

O przeszłości krawata słów kilka
Pierwsze krawaty dostrzeżono już w grobowcu jednego z chińskich cesarzy – Qin Shi Huanga, który był przywódcą Terakotowej Armii. Tak naprawdę, nasze dzisiejsze Krawaty powstały na wzór długich i kolorowych chust, które dawniej noszono w jednym z krajów Półwyspu Bałkańskiego – Chorwacji. Do Francji zostały sprowadzone w XVII w. przez króla Ludwika XIV, a w późniejszym czasie zdobyły popularność w Anglii, a następnie – w całej Europie.

Jak wybrać tego jedynego?
Obecnie na rynku mamy wiele możliwości w wyborach krawatu. Istnieją różne wzory, modele, niektóre krawaty są węższe, inne szersze. Ale właśnie. Jaka powinna być idealna długość krawatu? Dokąd powinien on sięgać? Dawniej, długość krawata była uzależniona od wysokości spodni, natomiast dzisiaj ma on średnio 140 cm, natomiast szerokość wynosi od 7 do 9 cm. Przy wyborze odpowiedniego fasonu należy pamiętać o tym, aby był on dopasowany do wzrostu osoby, która będzie go nosić. Jeśli pan ma 190 cm wysokości, to krawat o długości 140 cm będzie dla niego zdecydowanie za krótki, a to spowoduje, że mężczyzna nie będzie się prezentował elegancko i szykownie. W takim przypadku należy sięgnąć po krawat dłuższy, który ma co najmniej 160 cm długości.

Kilka złotych rad
-Należy pamiętać, że koniec krawata nie może opadać poniżej paska.
-Nosząc jednocześnie krawat oraz chusteczkę należy wiedzieć, że te dwa elementy powinny być w innych kolorach, odcieniach. Wprowadzi do odrobinę swobody do eleganckiego outfitu.
-Absolutnie krawat nie może być wsadzony do spodni!

Dodaj komentarz